ZCC187S0YI35RR
- Manufacturer Part Number:
- ZCC187S0YI35RR
- Manufacturer/Brand:
- ANGA POW
- Part of Description:
- Minimum discharge voltage 2.5V
- Manufacturer :
- ANGA POW
- Product Category :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 180 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 1.378" (35.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 65°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Termination :
- Tolerance :
- -20%, +50%
- Voltage - Rated :
- 3.8 V