PBLC-3R8/100MA2
Manufacturer Part Number:
PBLC-3R8/100MA2
Part of Description:
CAP LITH HYBRID 100F 20% 3.8V
Capacitance :
100 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 70°C
Mounting Type :
User Defined
Operating Temperature :
-15°C ~ 70°C
Package / Case :
Radial, Can
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Termination :
Wire Leads
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3.8 V