SCAP,PBLS-2.33/32.4
- Manufacturer Part Number:
- SCAP,PBLS-2.33/32.4
- Part of Description:
- CAP 2.33F -10% +20% 32.4V UCAP
- Capacitance :
- 2.33 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 360mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 1.811" (46.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 65°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Module, Wire Leads
- Size / Dimension :
- 3.110" L x 1.083" W (79.00mm x 27.50mm)
- Tolerance :
- -10%, +20%
- Voltage - Rated :
- 32.4 V