TPLH-3R0/100WR18X60
Manufacturer Part Number:
TPLH-3R0/100WR18X60
Part of Description:
CAP 100F 3.0V T/H
Capacitance :
100 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
2.421" (61.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can
Size / Dimension :
0.709" Dia (18.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3 V