TPLH-3R0/40WR12X46
Manufacturer Part Number:
TPLH-3R0/40WR12X46
Part of Description:
CAP 40F 3.0V T/H
Capacitance :
40 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
16mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.870" (47.50mm)
Lead Spacing :
0.209" (5.30mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3 V