TPLH-3R0/25WR16X26
Manufacturer Part Number:
TPLH-3R0/25WR16X26
Part of Description:
CAP 25F 3.0V T/H
Capacitance :
25 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.083" (27.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3 V