TPLH-3R0/6.0WR10X20
Manufacturer Part Number:
TPLH-3R0/6.0WR10X20
Part of Description:
CAP 6F 3.0V T/H
Capacitance :
6 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3 V