TPLH-3R0/4.0WR8X20
Manufacturer Part Number:
TPLH-3R0/4.0WR8X20
Part of Description:
CAP 4F 3.0V T/H
Capacitance :
4 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3 V