TPLH-2R7/28WR12X35
Manufacturer Part Number:
TPLH-2R7/28WR12X35
Part of Description:
CAP 28F 2.7V THROUGH HOLE
Capacitance :
28 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.476" (37.50mm)
Lead Spacing :
0.209" (5.30mm)
Lifetime @ Temp. :
1500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Voltage - Rated :
2.7 V