TPLH-2R7/22WR12X31
Manufacturer Part Number:
TPLH-2R7/22WR12X31
Part of Description:
CAP 22F 2.7V THROUGH HOLE
Capacitance :
22 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
32mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.319" (33.50mm)
Lead Spacing :
0.209" (5.30mm)
Lifetime @ Temp. :
1500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Voltage - Rated :
2.7 V