TPLH-2R7/650SL60X51
- Manufacturer Part Number:
- TPLH-2R7/650SL60X51
- Part of Description:
- CAP 650F 2.7V CHASSIS STUD MOUNT
- Capacitance :
- 650 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 0.35mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 2.047" (52.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1500 Hrs @ 65°C
- Mounting Type :
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Axial, Can - Screw Terminals
- Size / Dimension :
- 2.362" Dia (60.00mm)
- Termination :
- Screw Terminals
- Tolerance :
- Voltage - Rated :
- 2.7 V