TPLH-3R0/350SS35X61
- Manufacturer Part Number:
- TPLH-3R0/350SS35X61
- Part of Description:
- CAP 350F 3V THROUGH HOLE
- Capacitance :
- 350 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 4mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 2.480" (63.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.902" (22.90mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1500 Hrs @ 65°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
- Size / Dimension :
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Voltage - Rated :
- 3 V