SCAP,PBLL-15.0/5.4
- Manufacturer Part Number:
- SCAP,PBLL-15.0/5.4
- Part of Description:
- CAP 15F -10% +20% 5.4V UCAP PACK
- Capacitance :
- 15 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 115mOhm @ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.689" (17.50mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- User Defined
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Size / Dimension :
- 1.358" L x 1.339" W (34.50mm x 34.00mm)
- Termination :
- Wire Leads with Connector
- Tolerance :
- -10%, +20%
- Voltage - Rated :
- 5.4 V