SCAP,PBLL-5.0/5.4
Manufacturer Part Number:
SCAP,PBLL-5.0/5.4
Manufacturer/Brand:
Tecate Group
Part of Description:
CAP 5F 5.4V UCAP PACK
Manufacturer :
Tecate Group
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
5 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
185mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.378" (35.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
User Defined
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.866" L x 0.472" W (22.00mm x 12.00mm)
Termination :
Wire Leads with Connector
Tolerance :
Voltage - Rated :
5.4 V