TPLH-2R7/25WR12X35
- Manufacturer Part Number:
- TPLH-2R7/25WR12X35
- Part of Description:
- CAP 25F 2.7V THROUGH HOLE
- Capacitance :
- 25 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 20mOhm @ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.476" (37.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.209" (5.30mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1500 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- Voltage - Rated :
- 2.7 V