DSF256Q3R0
Manufacturer Part Number:
DSF256Q3R0
Part of Description:
25F 3.0V 16*25
Capacitance :
25 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance :
-10%, +30%
Voltage - Rated :
3 V