TPL-3.3/10X20F
- Manufacturer Part Number:
- TPL-3.3/10X20F
- Part of Description:
- CAP 3.3F -10% +20% 2.7V T/H
- Capacitance :
- 3.3 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 150mOhm @ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.846" (21.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Tolerance :
- -10%, +20%
- Voltage - Rated :
- 2.7 V