SCAP,PBLS-4.5/27
Manufacturer Part Number:
SCAP,PBLS-4.5/27
Part of Description:
CAP 4.5F -10% +20% 27V UCAP PACK
Capacitance :
4.5 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
220mOhm
Height - Seated (Max) :
2.402" (61.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Mounting Type :
User Defined
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Module, Wire Leads
Size / Dimension :
2.598" L x 1.083" W (66.00mm x 27.50mm)
Termination :
Wire Leads with Connector
Tolerance :
-10%, +20%
Voltage - Rated :
27 V