SCAP,PBLS-0.83/32.4
- Manufacturer Part Number:
- SCAP,PBLS-0.83/32.4
- Manufacturer/Brand:
- Tecate Group
- Part of Description:
- CAP 830MF -10% +20% 32.4V UCAP
- Manufacturer :
- Tecate Group
- Product Category :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 830 mF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 780mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 1.417" (36.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 65°C
- Mounting Type :
- User Defined
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Module, Wire Leads
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.520" L x 0.866" W (64.00mm x 22.00mm)
- Termination :
- Wire Leads with Connector
- Tolerance :
- -10%, +20%
- Voltage - Rated :
- 32.4 V