TPLC-3R8/30MR8X25
- Manufacturer Part Number:
- TPLC-3R8/30MR8X25
- Part of Description:
- CAP LITH HYBRID 30F 3.8V T/H
- Capacitance :
- 30 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 250mOhm @ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.063" (27.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 70°C
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 70°C
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 3.8 V