CX0603MRNPO9BB470
- Manufacturer Part Number:
- CX0603MRNPO9BB470
- Part of Description:
- CAP X2Y NPO 0603 0.047NF 50V
- Capacitance :
- 47 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Thickness (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V