CX1210MKX7R9BB334
- Manufacturer Part Number:
- CX1210MKX7R9BB334
- Part of Description:
- CAP X2Y X7R 1210 330NF 50V
- Capacitance :
- 0.33 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Thickness (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V