CX0603MRX7R6BB274
- Manufacturer Part Number:
- CX0603MRX7R6BB274
- Part of Description:
- CAP X2Y X7R 0603 270NF 10V
- Capacitance :
- 0.27 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Thickness (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10V