BO2516S048YN8
- Manufacturer Part Number:
- BO2516S048YN8
- Manufacturer/Brand:
- Seltech
- Part of Description:
- SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 76DB
- Manufacturer :
- Seltech
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- 1W/1M
- Efficiency - Type :
- Sensitivity
- Frequency - Self Resonant :
- 850Hz
- Frequency Range :
- 850 Hz ~ 20 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.189" (4.80mm)
- Impedance :
- 8 Ohms
- Ingress Protection :
- Material - Cone :
- Plastic
- Material - Magnet :
- Nd-Fe-B
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- 1.2 W
- Power - Rated :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shape :
- Oval
- Size / Dimension :
- 0.984" L x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)