SZ300812-1
Manufacturer Part Number:
SZ300812-1
Manufacturer/Brand:
DB Unlimited
Part of Description:
PIEZO SPEAKER
Manufacturer :
DB Unlimited
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
80.00
Efficiency - Testing :
100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
800Hz
Frequency Range :
300 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Impedance :
Ingress Protection :
Material - Cone :
Material - Magnet :
Port Location :
Top
Power - Max :
16 W
Power - Rated :
5 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
1.181" L x 0.787" W (30.00mm x 20.00mm)