SP-CEL-G12M-HER-15
Manufacturer Part Number:
SP-CEL-G12M-HER-15
Manufacturer/Brand:
TubeDepot
Part of Description:
CELESTION G12M HERITAGE OHMS 15
Manufacturer :
TubeDepot
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
96.00
Efficiency - Testing :
Efficiency - Type :
Sensitivity
Frequency - Self Resonant :
75Hz
Frequency Range :
75 Hz ~ 5 kHz
Height - Seated (Max) :
5.118" (130.00mm)
Impedance :
15 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Material - Magnet :
Ceramic
Port Location :
Top
Power - Max :
Power - Rated :
20 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Round
Size / Dimension :
12.008" Dia (305.00mm)