SP-JEN-P10Q-16
Manufacturer Part Number:
SP-JEN-P10Q-16
Part of Description:
JENSEN P10Q OHMS 16
Efficiency - dBA :
93.80
Frequency - Self Resonant :
89.9Hz
Frequency Range :
Height - Seated (Max) :
4.744" (4.744mm)
Impedance :
16 Ohms
Material - Magnet :
Alnico (AlNiCo)
Power - Max :
80 W
Power - Rated :
40 W
Size / Dimension :
10.197" Dia (259.00mm)