SP-JEN-C12K-16
Manufacturer Part Number:
SP-JEN-C12K-16
Part of Description:
JENSEN C12K OHMS 16
Efficiency - dBA :
99.10
Frequency - Self Resonant :
104Hz
Frequency Range :
Height - Seated (Max) :
4.961" (126.00mm)
Impedance :
16 Ohms
Power - Max :
200 W
Power - Rated :
100 W
Size / Dimension :
12.087" Dia (307.00mm)