SP-JEN-C12N-16
Manufacturer Part Number:
SP-JEN-C12N-16
Part of Description:
JENSEN C12N OHMS 16
Efficiency - dBA :
98.40
Frequency - Self Resonant :
112Hz
Frequency Range :
Height - Seated (Max) :
4.764" (121.00mm)
Impedance :
16 Ohms
Power - Max :
100 W
Power - Rated :
50 W
Size / Dimension :
12.087" Dia (307.00mm)