SP-JEN-C12Q-16
Manufacturer Part Number:
SP-JEN-C12Q-16
Part of Description:
JENSEN C12Q OHMS 16
Efficiency - dBA :
94.60
Frequency - Self Resonant :
87.3Hz
Frequency Range :
Height - Seated (Max) :
4.572" (108.50mm)
Impedance :
16 Ohms
Power - Max :
70 W
Power - Rated :
35 W
Size / Dimension :
12.028" Dia (305.50mm)