SP-JEN-MOD12-50-8
Manufacturer Part Number:
SP-JEN-MOD12-50-8
Part of Description:
JENSEN MOD 1250 OHMS 8
Efficiency - dBA :
94.30
Frequency - Self Resonant :
82Hz
Frequency Range :
Height - Seated (Max) :
4.272" (108.50mm)
Impedance :
8 Ohms
Power - Max :
100 W
Power - Rated :
50 W
Size / Dimension :
12.028" Dia (305.50mm)