SP-JEN-MOD12-70-16
Manufacturer Part Number:
SP-JEN-MOD12-70-16
Part of Description:
JENSEN MOD 1270 OHMS 16
Efficiency - dBA :
96.30
Frequency - Self Resonant :
78Hz
Frequency Range :
Height - Seated (Max) :
4.311" (109.50mm)
Impedance :
16 Ohms
Power - Max :
140 W
Power - Rated :
70 W
Size / Dimension :
12.028" Dia (305.50mm)