SP-JEN-MOD10-50-16
Manufacturer Part Number:
SP-JEN-MOD10-50-16
Part of Description:
JENSEN MOD 1050 OHMS 16
Efficiency - dBA :
95.80
Frequency - Self Resonant :
107Hz
Frequency Range :
Height - Seated (Max) :
3.602" (91.50mm)
Impedance :
16 Ohms
Power - Max :
100 W
Power - Rated :
50 W
Size / Dimension :
10.197" Dia (259.00mm)