SOR4030S11ZN25
Manufacturer Part Number:
SOR4030S11ZN25
Manufacturer/Brand:
Seltech
Part of Description:
SPEAKER - 40 MM X 30MM X 11.5MM
Manufacturer :
Seltech
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
74.00
Efficiency - Testing :
1W/1M
Efficiency - Type :
Sensitivity
Frequency - Self Resonant :
450Hz
Frequency Range :
450 Hz ~ 15 kHz
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Impedance :
25 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Paper
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
1.5 W
Power - Rated :
1 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
1.575" L x 1.181" W (40.00mm x 30.00mm)