SOD20722X50CV
- Manufacturer Part Number:
- SOD20722X50CV
- Manufacturer/Brand:
- Seltech
- Part of Description:
- 50MM SPKR; 50 OHM, VERT. CONTACT
- Manufacturer :
- Seltech
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- 1W/1M
- Efficiency - Type :
- Sensitivity
- Frequency - Self Resonant :
- 300Hz
- Frequency Range :
- 300 Hz ~ 10 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.717" (18.20mm)
- Impedance :
- 50 Ohms
- Ingress Protection :
- Material - Cone :
- Plastic
- Material - Magnet :
- Ferrite
- Port Location :
- Power - Max :
- 2 W
- Power - Rated :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shape :
- Round
- Size / Dimension :
- 1.969" Dia (50.00mm)