CS134-15D07-55-1
Manufacturer Part Number:
CS134-15D07-55-1
Manufacturer/Brand:
Challenge Electronics
Part of Description:
COAX SPEAKER 4OHM 15W 88DB
Manufacturer :
Challenge Electronics
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
88.00
Efficiency - Testing :
1W/1M
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
150Hz
Frequency Range :
150 Hz ~ 13 kHz
Height - Seated (Max) :
2.244" (57.00mm)
Impedance :
4 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Paper
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
30 W
Power - Rated :
15 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Round, Square Frame
Size / Dimension :
5.315" L x 5.315" W (135.00mm x 135.00mm)