CS15-01P100-04-1X
Manufacturer Part Number:
CS15-01P100-04-1X
Manufacturer/Brand:
Challenge Electronics
Part of Description:
SPEAKER IPX7 8OHM 1W 99DB W/GSKT
Manufacturer :
Challenge Electronics
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
99.00
Efficiency - Testing :
1W/100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
1kHz
Frequency Range :
1 kHz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Impedance :
8 Ohms
Ingress Protection :
IPX7
Material - Cone :
Polyetheretherketone (PEEK)
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
1.2 W
Power - Rated :
1 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)