AR01232MS-SC12-WP-R
- Manufacturer Part Number:
- AR01232MS-SC12-WP-R
- Manufacturer/Brand:
- PUI Audio, Inc.
- Part of Description:
- RECEIVER 20 MW 32 OHM 116 DB 450
- Manufacturer :
- PUI Audio, Inc.
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- Efficiency - Type :
- Sensitivity
- Frequency - Self Resonant :
- 450Hz
- Frequency Range :
- 300 Hz ~ 7 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Impedance :
- 32 Ohms
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Material - Cone :
- Polyimide (PI)
- Material - Magnet :
- Nd-Fe-B
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- 30 mW
- Power - Rated :
- 20 mW
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shape :
- Rectangular
- Size / Dimension :
- 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)