CMS-151125-076L100B-67
Manufacturer Part Number:
CMS-151125-076L100B-67
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
15 X 11 MM, RECTANGULAR FRAME, 0
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
92.50
Efficiency - Testing :
700mW/100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
550Hz
Frequency Range :
100 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.098" (2.50mm)
Impedance :
6 Ohms
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material - Cone :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
1 W
Power - Rated :
700 mW
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)