BFC-D45-7-32-012
- Manufacturer Part Number:
- BFC-D45-7-32-012
- Manufacturer/Brand:
- BDNC (HOLDING) LIMITED
- Part of Description:
- SPEAKER HEADP 40MM 32OHM
- Manufacturer :
- BDNC (HOLDING) LIMITED
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- Efficiency - Type :
- Sound Pressure Level (SPL)
- Frequency - Self Resonant :
- Frequency Range :
- 10 Hz ~ 20 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.291" (7.40mm)
- Impedance :
- 32 Ohms
- Ingress Protection :
- Material - Cone :
- Material - Magnet :
- Nd-Fe-B
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- 100 mW
- Power - Rated :
- 40 mW
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shape :
- Round
- Size / Dimension :
- 1.575" Dia (40.00mm)