AS04508MR-3-R
Manufacturer Part Number:
AS04508MR-3-R
Part of Description:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 84DB
Efficiency - dBA :
83.00
Efficiency - Testing :
1W/1M
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
450Hz
Frequency Range :
450 Hz ~ 6 kHz
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Impedance :
8 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet :
N35
Power - Max :
1.5 W
Power - Rated :
1 W
Shape :
Round
Size / Dimension :
1.772" Dia (45.00mm)