AS01508MS-SC15-WP-R
Manufacturer Part Number:
AS01508MS-SC15-WP-R
Manufacturer/Brand:
PUI Audio, Inc.
Part of Description:
SPEAKER .7W 8 OHM 91 DB 550 HZ
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
91.00
Efficiency - Testing :
Efficiency - Type :
Sensitivity
Frequency - Self Resonant :
550Hz
Frequency Range :
550 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.098" (2.50mm)
Impedance :
8 Ohms
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material - Cone :
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
1 W
Power - Rated :
700 mW
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)