SLS-85S25CP04-04
Manufacturer Part Number:
SLS-85S25CP04-04
Manufacturer/Brand:
Peerless by Tymphany
Part of Description:
SPEAKER 4OHM 30W TOP PORT 83.3DB
Manufacturer :
Peerless by Tymphany
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
83.30
Efficiency - Testing :
1W/1M
Efficiency - Type :
Half Space Sensitivity
Frequency - Self Resonant :
72.57Hz
Frequency Range :
73 Hz ~ 2.5 kHz
Height - Seated (Max) :
2.996" (76.10mm)
Impedance :
4.37 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Paper, Coated
Material - Magnet :
Ferrite
Port Location :
Top
Power - Max :
Power - Rated :
30 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Round
Size / Dimension :
4.134" Dia (105.00mm)