SDMO07D-36/1363
- Manufacturer Part Number:
- SDMO07D-36/1363
- Manufacturer/Brand:
- BeStar Technologies, Inc.
- Part of Description:
- Silicon Digital Microphone
- Manufacturer :
- BeStar Technologies, Inc.
- Product Category :
- Microphones
- Current - Supply :
- Direction :
- Omnidirectional
- Frequency Range :
- Height (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Impedance :
- Output Type :
- Analog
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- S/N Ratio :
- 68dB
- Sensitivity :
- -36dB ±3dB
- Shape :
- Rectangular
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm)
- Termination :
- Solder Pads
- Type :
- MEMS (Silicon)
- Voltage - Rated :
- 1.8 V
- Voltage Range :
- 1.62 V ~ 3.6 V