CX0805MRNPO9BB220
- Manufacturer Part Number:
- CX0805MRNPO9BB220
- Part of Description:
- CAP CER 22PF 50V NPO 0805
- Capacitance :
- 22 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V