CX1410MKX7R9BB394
- Manufacturer Part Number:
- CX1410MKX7R9BB394
- Part of Description:
- CAP CER 0.39UF 50V X7R 1410
- Capacitance :
- 0.39 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1410 (3524 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.140" L x 0.098" W (3.56mm x 2.49mm)
- Thickness (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V