CX1206MKX7R8BB184
- Manufacturer Part Number:
- CX1206MKX7R8BB184
- Part of Description:
- CAP CER 0.18UF 25V X7R 1206
- Capacitance :
- 0.18 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
- Thickness (Max) :
- 0.055" (1.40mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25V