MCH033FN103ZK
Manufacturer Part Number:
MCH033FN103ZK
Part of Description:
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0201
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
0.012" (0.30mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
16V