MCH032AN120JK
Manufacturer Part Number:
MCH032AN120JK
Part of Description:
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
12 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.012" (0.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V