MCH032AN5R6DK
Manufacturer Part Number:
MCH032AN5R6DK
Part of Description:
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
5.6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.012" (0.30mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
25V